elektronska zbornica

Srbija pobedila Španiju!

Srbija pobedila Španiju! Empty Srbija pobedila Španiju!

Počalji  conja Uto Sep 08, 2009 12:57 am

U prvoj utakmici na evropskom šampionatu u Poljskoj košarkaši Srbije savladali su selekciju Španije sa 66:57 (15:12, 23:11, 18:14, 10:20). Srbija u 2. kolu, u grupi C, igra protiv Slovenije, dok se Španija sastaje sa Velikom Britanijom.

Srbija pobedila Španiju! Reprez10Najefikasniji u selekciji Srbije bio je kapiten Nenad Krstić sa 17 poena, a sledili su ga Novica Veličković sa 12 i Milenko Tepić sa 10 poena.

Špance je predvodio Huan Karlos Navaro sa 14 poena.

Pobeda "orlova" nad prvim favoritom turnira, evropskim vicešampionom, bila je ubedljivija nego što pokazuje konačni rezultat. Srbija je vodila sve vreme, a na kraju treće četvrtine sa čak 19 poena razlike.

Jedna od najmlađih selekcija na šampionatu zaustavila je velikog rivala pre svega jakom i pokretljivom odbranom. Košarkaši Srbije igrali su slobodno i bez straha, a selektor Dušan Ivković iskoristio je sve igrače na spisku.

Igrači u belim dresovima imali su u svakoj četvrtini po jednog igrača koji je postizao poene i tako se nadograđivao na sjajnu odbranu. Reprezentativci Srbije igrali su jednostavno u napadu, a stvarali su i mnogo kontranapada, ali uz slabiju realizaciju.

Selekcija Španije igrala je oslabljena u ovoj utakmici, a njen najbolji igrač Pau Gasol bio je nedovoljno oporavljen i promašio je čak sedam slobodnih bacanja. Preostali igrači "furije" nisu imali odgovora na odbranu "čoveka" Srbije, a svoj koš su pokušavali da brane i zonom i zonskim presingom, ali nisu uspeli da preokrenu rezultat.

Španci su u poslednjoj četvrtini napravili seriju 13:3, ali preokret je zaustavio Krstić, posle duge pauze. Srbija je za prvih šest minuta poslednje četvrtine postigla samo tri poena. Olimpijski vicešampion prišao je u poslednjim minutima na sedam poena zaostatka, 62:55, ali je tada Miloš Teodosić sa iskorišćena dva penala otklonio neizvesnost.

Srbija u 2. kolu, u grupi C, igra protiv Slovenije, dok se Španija sastaje sa Velikom Britanijom.